Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

CHS POD KAMENEM

 

 

6. 4. 2009: Bohužel rušíme i vrh po Bonitce de Loren, protože ta myš, ač žere snad ze všech samiček nejvíc, něak pohubla a ne a ne nabrat:o( Samička je jinak zdravá, čilá a veselá, je to záhada


 

2. 3. 2008: U mláďat přidány informace o ceně a znacích (na mazlíka/k registraci). Stále je 5 volných krásných kluků!  

26. 2. 2009: Miminkům se daří skvěle a Lysse také! Perfektně zvládá všech 17 špuntů a ještě u toho stíha přibírat :o) Brzy budou nové koukající fotky mimin, omlouvám se za pomalost!

Krytí Amudarji jsem si definitivně rozmyslela a ruším ho. V mateřské i otcovské linii se objevily závažné zdravotní problémy. Amuška, bráškové a ségry i její mamka a taťka jsou zatím zdraví jako řepa, ale nebudeme riskovat. Je to sice škoda, Amudarja je moc pěkná holčina, ale snad nám ji ocení aspoň na výstavách :o)

Další vrh tedy plánujeme až na březen/duben po Bonitce. 

20. 2. 2009: mimča pomalu otvírají očička :o) Stále je dost volných kluků, budou vhodní do chovu i na mazlíky!
13. 2. 2009: vrh D má dnes přesně týden :o) Miminka se mají k světu, rostou přímo před očima a začíná jim rašit jemná světlounká srst :o)První fotky zde

9. 2. 2009: Máme miminka!! Vrh D se narodil 6. 2. s malou pomocí veterinářů a čítá 17 kousků!!! Vypadá to na 9 kluků a 8 holčiček a napočítala jsem mezi nimi 6 rexů :o) 

31. 1. 2009: Po velkých trablech s krytím (Lyssa si s Altherinem moc nesedla, neměli se k dílu) jsme se rozhodli najít náhradního samečka. Po návratu Lyssy z chs Dominium bylo ale znát zvětšené bříško a přírůstek váhy. I veterinář potvrdil, že je slečna s největší pravděpodobností v tom :o) Těšíme se na miminka, očekáváme je každým dnem!

Modráček of Smeagolie je šťastným taťkou 14 nádherných strakatých miminek! Navštivte stránky chs Z Jihlavských Vrchů a pokochejte se :o)

11. 1. 2009: Smutníme a nechápeme :o( včera ve večerních hodinách odešla za duhový most naše hodná a statečná potkanička Čeky, aniž by předtím dala na sobě cokoliv znát :o( Najednou ležela v kleci, usmívala se jako vždy, ale už nedýchala a nebilo jí srdíčko Měj se tam krásně...

9. 1. 2009: Modráček of Smeagolie se, jak doufáme, brzy  stane šťastným tatíkem od miminek z Chs Z Jihlavských Vrchů Lyssa Palpebra už je registrovaná a dovádí s Altherinkem v Chs Dominium

6. 12. 2008: Pár změn na webu - v sekci Naši potkani aktualizovány údaje u holek, Bonitka už má svůj profil. Nové fotky v Galerii

26. 11. 2008: Česnečka už je zadaná.

25. 11. 2008: Málem bychom to přešli bez pochlubení se... v úterý 18. listopadu nám přibyla do holčičí smečky andělka Bonita de Loren, ruská modrá solidní potkanička. Je to brouček, moc hodná a pusinkovací Zatím bydlí v kleci s Česnečkou (která mimochodem po přesrstění vypadá taky spíš rusky, má krásný tmavý a lesklý kožíšek), ihned si padly do oka Fotky Bonitky a nové fotky všech myšáků snad budou brzy.

22.11.2008: Další změna, Česnečka je opět volná!

18. 11. 2008: Všechna mimča už jsou zadaná

14.11.2008: Uvolnily se dvě mink slečny Cizrna a Česnečka, informace o nich v Miminkách

11. 11. 2008: Céčata pomalu odcházejí do nových domovů, doufáme, že budou sekat dobrotu Poslední dva černí kluci čekají na nové majitele, více v Miminkách.

 

24. 10. 2008: Miminka otevřela očka a mají nové fotky. Omlouvám se za případné chyby - protestuje mi PC

Poslední 2 - 3 volní černí kluci! 

23. 10. 2008: smutná zpráva...Ešmun od Světlonoše je za duhovým mostem Ten kousací lumpík se již před několika měsíci naučil skákat z klece na vysokou skříň a dnes odpoledne, když jsem ho odtamtud chtěla sundat, se zjevně nechtěl nechat odchytit...skočil zpět na klec, ale neodhadl vzdálenost a spadl z výšky na zem tak nešťastně, že si zlomil vaz

Budeš mi chybět, i když jsi byl nevyzpytatelný, rád ses přišel pomuchlovat a za pět minut jsi byl schopný mi bezdůvodně prokousnout ruku, i když to s tebou nebylo lehké, byl jsi můj potkyšek...

...měj se tam krásně...

14. 10 2008: Všechna miminka z vrhu A už jsou u nových majitelů. Vrh C dnes slaví 7 dní a při té příležitosti dostali mimíšci první fotky - zde

Nový přírůstek v Našich potkanech!

Kontinuálně probíhá menší přestavba webu, nelekejte se mizení sekcí a objevování se nových sekcí 

9. 10. 2008: Po planém polachu 7. října se včera 8. října narodil vrh C v počtu 12 žížalek Vypadá to na 6 kluků a 6 holčiček, půl na půl světlá a tmavá miminka, a zdá se, že jsou mezi nimi i fuzzíci! Miminka zamlouvejte na e-mailu linduskova.e@centrum.cz.

Poslední klučík z vrhu A Ascorutin čeká na nového páníčka! Více v miminkách. 

6. 10. 2008: mimča z vrhu A už se postupně odebírají k novým majitelům, doufáme, že nadělají více radosti než neplechy Poslední dva volní kluci vhodní k registraci i na mazlíky - v Miminkách!

Každým dnem očekáváme narození vrhu C, Píďalka má slušné bříško, ale zatím se tváří, že nic...

26. 9. 2008: Smutné zprávy Pod kamenem...poslední drak a bojovník z vrhu B včera tiše odešel, ve věku 15 dnů...dělali jsme pro něj, co jsme mohli, a on se držel ze všech sil

...měj se krásně, tam za duhovým mostem...

 

 18. 9. 2008: Nové fotky miminek,všechna už koukají:o)

16. 9. 2008: Píďalka včera odjela na krytí do Chs Mouseville, za odvoz děkuji Myjce! Máme ještě 4 volná miminka z vrhu A vhodná jak na mazlíky, tak k registraci, směle zamlouvejte, více v sekci Miminka! Chakotay už je po operaci úplně zotavená, daří se jí dobře. Bohužel, z 5 miminek 3 uhynula 13. září a jedno včera Maličcí byli velice křehcí a slabí i přesto, že se o ně náhradní maminka velice dobře starala. V posledních hodinách už ani neměli sílu natáhnout se 1 centimetr pro mlíčko, dokrmování také k ničemu nevedlo. Je nám to velice líto Poslední klučík se stále statečně drží, je malinký, ale staráme se ze všech sil, aby měl stále plné bříško a byl v teple. Držte mu pěsti!

12. 9. 2008: Po dlouhém složitém včerejším porodu je na světě vrh B!! Čeky podstoupila večer císařský řez, operaci zvládla skvěle, celý den byla naprosto klidná, spolupracovala krásně, ani náznak nervozity!! Dnes už baští,pije a pochoduje. Podařilo se zachránit 5 mláďat z 9, jsou to bojovníci po mamce, zatím se o ně stará Eťka.

Další fotky vrhu A zde.

 

11. 9. 2008: Miminka z vrhu A mají jednotlivé fotky ;o) Vrh B se rodí, bohužel s komplikacemi, Chakotay je ale moc statečná, trpělivá a snaživá!

 

 9. 9. 2008: miminka z vrhu A krásně rostou a vybarvují se, koncem týdne budou mít jednotlivé fotky, máte se na co těšit Každým dnem očekáváme narození vrhu B, zatím se nic neděje V plánech přibyl vrh C - Píďalka a Amarus z Mouseville - sameček, kterého jsme dlouho dlouho hledali! Za nabídku krytí mockrát díky Helče z Chs Mouseville!

4. 9. 2008: Miminek je přesně jedenáct, z toho 5 kluků a 6 holčiček. Jsou to pěkní buřtíci! První fotky zde

3. 9. 2008: Kolem půl třetí odpoledne se narodil vrh A Máme něco kolem 10 miminek, Eťka se vzorně stará.

23. 8. 2008: Aktualizace v Mých potkanech

20. 8. 2008: Zase je ruka v rukávě - Čeky se podařilo nakrýt v pondělí

Máme nový přírůstek, jmenuje se Lyssa Palpebra, Hrošíkovo děcko, a má se čile k světu i k nám V neděli jsem byla omrknout výstavu v Úvalně, fotky dodám.

11. 8. 2008: Máme nakryto!! Správná ženská dělá cavyky a Etí jich nadělala až až...až se nechala ukecat

 10. 8. 2008: Eťka je na krytí v chs Ngvadi. Raf je moc pěkný a mírumilovný sameček, ale podle nejčerstvějších zpráv Etí evidentně nemá náladu dělat děti...snad ji ty cavyky brzo přejdou

6. 8. 2008: Nová sekce Plány; nalezen ženich pro Čekynu, předzamlouvejte miminka!

28. 7. 2008: Aktualizovány sekce Moji potkani, Miminka. Z nabídky krytí vyřazuji Ešmuna od Světlonoše, začal být dost agresivní k ostatním samcům i k nám, pravděpodobně za to můžou hormony Bently bude krýt samičku Gveny z Potkanova (na VP), kdo by měl zájem o miminka, nechť se mi ozve, kontaktuji majitelku p. Zikmundovou.

27. 7. 2008: Holky jsou konečně zaregistrované Krytí Eťky posouváme na

9.8., Čeky nebo Píďalku snad nakryjeme dříve, uvidíme.

28. 6. 2008: nová vychytávka ve Vychytávkách

 

26. 6. 2008: v Galerii konečně přidáno holčičí album

24. 6. 2008: krytí se snad, po lítém boji, konečně povedlo Potvrzujeme spekulace! Eťku budeme krýt Rafem, mrkněte do Miminek. Spouštíme předběžné rezervace!

 

 

12. 6. 2008: dneska nám Heřmík zase odjel dělat děti, tentokrát do Náchoda k Palpebře a její Charmante aqua rosae POZOR - jsme přestěhovaní! Nová adresa je v kontaktech. Kromě Brna fungujeme také v Jihlavě a v Litovli (okres Olomouc), a po domluvě i v okolí. Usilovně hledáme ženichy pro naše dámy! Holky už jsou skoro na vdávání, miminka plánujeme na prázdniny, nejpozději v září. Máte - li šikovného samečka, ozvěte se, nabídky uvítám Zatím špekuluju o Rafetovi of Gremleens pro Etinku, za nabídku dík Chs Ngvadi

 

 3. 5. 2008: všechna miminka od Kikči už jsou zadaná.

29. 4. 2008: fotky z 2. Moravskoslezské výstavy potkanů zde

28. 4. 2008: v sobotu 26. 4. jsme se zúčastnili výstavy potkanů v Ostravě - Kunčičkách, fajn akce, fotky dodám brzo. Ešmunek byl zaregistrován jako chovný I, slečny, perte se! Šťastná Sedma of Navel byla navrácena zpět natěšené majitelce Katce, držíme pěsti na miminka

20. 4. 2008: ve čtvrtek k nám přibyla další holčička, z Ostravy, více v Mých potkanech. Aktualizovány některé hlavní fotky a váhy potkyšů. Přidáno pár fotek v albech. 

14. 4. 2007: tak a je to - Heřmík už vesele dovádí se ŠŤastnou sedmou alias Šiškou

9. 4. 2008: jsme vyléčení, a to rychle, takže o krytí se přece jen pokusíme! Pozor! Spřátelená chs Kikča nabízí miminka bez PP, předpoklad supr povahy, více v sekci Miminka!

1. 4. 2008: krytí Šťastné Sedmy of Navel se bohužel ruší - mezi našimi kluky řádí svrab. Léčíme Ivomecem, mohli bychom krytí jen odložit, ale z důvodu věku samičky nebudeme raději riskovat.

31. 3. 2008: dvě nové krásné holčičky máme! Více v Mých potkanech

 

 

 

 

25. 3. 2008: Heřmík bude tatíkem! Budeme krýt Šťastnou sedmu of Navel z Chs Crazy House. Samička přijede o víkendu

9. 3. 2008: Nová vychytávka ve Vychytávkách

 4. 3. 2008: Nové povídání v sekci O potkanech...

2. 3. 2008: Aktualizována fotoalba myšáků v galerii, přidány nové fotky; nová sekce - nebíčko a taky něco málo o mně...

29. 2. 2008: Nové sekce - jedna "netradiční" o potkanech a druhá o tom, jak na ně vyzrát Nová fotka Modráčka v Mých potkanech

28. 2. 2008: Nová sekce "Nabídka krytí" aneb Heřmík hledá nevěsty Přidány rodokmeny mých potkyšů

22. 2. 2008: V galerii založeno Bentlyho album

19. 2. 2008: Nový přírůstek v Mých potkanech

16. 2. 2008: Heřmík nezklamal a je uchovněn! Supéér Z výstavy přibyl nový chlupatý uzlíček - Bently z chs Yawners. Krasavec! Mockrát děkuju za pomoc, Marťo z chs Palpebra

 15. 2. 2008: galerie opět obohacena

14. 2. 2008: Heřmík vyslán na výstavu do Rychnova za účelem registrace; držím všechny palce

12. 2. 2008: přidány fotky do krysí galerie


 

 

 

 

 

TOPlist